kurtaj-fiyatlariKürtaj fiyatları haftasına göre değişkenlik göstermekle beraber her ilde ve hastanede farklı olabilir. Bu işlem son derece hassas bir işlem olduğundan her yerde yaptırılmamalıdır. Ayrıca mutlaka bu konuda uzman bir jinekolog doktor tarafından yapılmalıdır. Ucuz kürtaj yaptırma amacıyla hijyenik olmayan ve gerekli koşullar sağlanmayan yerlerde yapılan işlemler, sonradan kötü sonuçlar doğurabilir.

Türkiye’de her konuda olduğu gibi kürtaj konusunda da büyük şehirlerde ücretler daha yüksek olabilmektedir. Ancak bazı durumlarda küçük şehirlerde ve köylerde az doktor bulunmasından dolayı karşınıza yine pahalı bir ücret çıkabilir. Yine de burada en önemli şey ideal koşullarda, gerekli hijyen sağlanmış, önlemler alınmış bir şekilde en iyi doktora kürtaj yaptırmaktır. Bu nedenle fiyat araştırması yaparken buna dikkat etmek gerekir.

Kanuna göre kürtaj için yasal süre 10 haftadır. Bu süreden sonra anne sağlığını tehlike altına alacak bir durum veya bebekle ilgili bir sorun olmadan kürtaj olunamaz. Bu gibi durumun varlığını doktorunuzla konuşabilirsiniz.

Gebelik ne kadar küçükse kürtaj yapmak o kadar kolay ve risksizdir. Bu nedenle erken gebelik haftalarında yapılan kürtajlar daha uygun fiyatlı olacaktır. Eğer istenmeyen bir gebeliğiniz varsa vakit kaybetmeden kürtaj yaptırmak, size daha ucuza malolur. Kürtaj fiyatlarını araştırırken işte bu koşullara dikkat edilmelidir.