İstanbul’da bir çok semtte 10 haftaya kadar olan gebelikler kürtaj işlemiyle yasal olarak sonlandırılmaktadır. Ataşehir İstanbul’un iyi semtlerinden biri olarak bu konuda iyi muayenehanelerde ve hastanelerde hizmet alabilirsiniz. Ataşehir kürtaj merkezi hizmeti veren kliniğimizde ağrısız ve acısız kürtaj, gizlilik ve hijyen koşulları altında gebelik sonlandırma işlemini gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Burada önemli olan gebeliğin yasal sınırlar içinde olmasıdır. Bu süre 10 haftadır. Kürtaj yaptırmak istiyorsanız yasal süre olan  10 haftayı geçirmemeniz çok önemlidir. Bunun dışında kürtaj işlemine karar verdiyseniz işlemden önce mutlaka 4 saat boyunca bir şey yiyip içmemeniz gerekir. Bunun sebebi ise işlem esnasında hafif bir anestezi alacak olmanızdır.

Kürtaj işlemi kısa sürede yapılabilen bir prosedürdür ve günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. İşlemden sonra bir süre klinikte dinlenir ve doktorunuzun eğer ilaç reçete ettiyse onları da eczaneden alarak evinize dönebilirsiniz.

Ataşehir kürtaj yaptırmak için ideal merkezlerden biri olmakla beraber, anadolu yakasında kürtaj yaptırmak isteyen kişiler için de ulaşımı rahat bir semttir. Hangi durumlarda kürtaj yapılabileceğini öğrenmek için ilgili kanundan faydalanabilirsiniz. Türkiye’de evli kadınlar ve bekar kadınların kürtaj yaptırma koşulları ayrı ayrı belirlenmiştir. Eğer evliyseniz eşinizin onayı istenirken, bekarsanız kimsenin onayı gerekmeden gebeliğinizi yasal süre içinde sonlandırabilirsiniz.

Kürtajda süre sınırlı olduğu için gebeliğinizi erken fark etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu nedenle en ufak bir adet gecikmesinde hemen bir gebelik testi yapmalı, emin olmak için de kan testi ve ultrasonla gebelik testi yaptırmanız gerekir. Eğer gebelik tespit edilirse, doktorunuz tarafından kaç haftalık olduğu size söylenir ve ona göre işlem yapılır. Kürtaj fiyatları gebeliğin haftasına göre değişebileceğinden bu konuda geç kalmamak maddi olarak da yararınıza olacaktır. Ne kadar erken müdahele edilirse o kadar uygun fiyatlı kürtaj işlemi yaptırabilirsiniz.

Ataşehir’de kürtaj fiyatları kliniğe göre değişse de burada önemli olan hijyenik, kaliteli ve gizlilik içinde bir muayenehanede gebelik sonlandırma işlemi yaptırmaktır. En önemli şey sizin sağlığınız ve sorunsuz bir işlem geçirmenizdir. Ataşehir kürtaj merkezi diye araştırma yaptığınızda kliniğimiz bu merkezlerin içinde en iyi butik klinik olarak karşınıza çıkacaktır.

Çocuk aldırma ve gebelik sonlandırma işlemleri için merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.